Isophrictis striatella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Gelechiidae - Isophrictis striatella.JPG

Isophrictis Striatella është një molë nga familja Gelechiidae. KJo specie është gjetur në shumicën e Europës, si edhe Turqi apo Amerikën e Veriut.[1]. Hapja e krahëve është rreth 12; mm. Larvat ushqehen me Tanacetum vulgare , Achillea ptarmica dhe Artemisia vulgaris .

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Junnilainen, J. et al. 2010: The gelechiid fauna of the southern Ural Mountains, part II: list of recorded species with taxonomic notes (Lepidoptera: Gelechiidae). Zootaxa, 2367: 1–68. Preview
  • Ian Kimber (2011). "Isophrictis striatella". UK Moths. Marrë më janar 15, 2011. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]