Istevniku i Vjetër

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Istevniku i Vjetër
Стар Истевник
Fshat
noform
Vendndodhja
Istevniku i Vjetër is located in Maqedonia e Veriut
Istevniku i Vjetër
Istevniku i Vjetër
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Lindor
Komuna Dellçevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni lindor
Lartësia 872 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2325
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 52′ 21″ Veri

22° 51′ 22″ Lindje

Popullsia 70 banorë (2002)