Iznalloz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Iznalloz
Komunë
Vendndodhja
Iznalloz is located in Spanjë
Iznalloz
Iznalloz

Koordinatat: 37°23′V 3°31′P / 37.383°V 3.517°P / 37.383; -3.517

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Granada
Qarku Los Montes
Kryetari i Bashkisë Mariano José Lorente García (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 310.03 km2
Lartësia 808 m (m.n.d.)
Popullsia 7065 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Acatuccitanos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18550

Iznalloz është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Los Montes, të provincës Granada, në Andalusia. Iznalloz ka 7065 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 310.03 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]