Izobarja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Izobare (gre. isos – i njejt dhe gre. baros - peshë) janë vijat që bashkojnë pikat me trysni të njëjtë

shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]