Jack LaLanne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jack LaLanne
Jack LaLanne.jpg
LaLanne, 2007
Informacione personale
Ditëlindja 1914
Vendlindja San Francisco, California, U.S.
Ditëvdekja 2011
Vendvdekja Morro Bay, California, U.S.
Faqja zyrtare http://www.jacklalanne.com/

Francois Henri "Jack" LaLanne lindi më 1914. Është një aktor dhe komedian amerikan.

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.