Jalul

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jalul
Qytet
Vendndodhja
Jalul is located in Jordania
Jalul
Jalul
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 31°43′0″V 35°51′0″L / 31.71667°V 35.85000°L / 31.71667; 35.85000

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Amman
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 31° 43′ 0″ Veri

35° 51′ 0″ Lindje

Jalul është një qytet në governoratin AmmanJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Jalul – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale