Jani Caruqis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Jani Caruqis - piktor grek.

Jeta[redakto | redakto tekstin burimor]

Lindur me 1910. Vdekur më 1935 studiuo në Francë. Dime qe ka qene oficer ne Fterre gjate luftës italogreke dhe ka pikturuar motive lokale.

Literature[redakto | redakto tekstin burimor]

  • Jakup Mato ne gazeten "Fterra jone Nr. 13 – prill, 1999.

Lidhje[redakto | redakto tekstin burimor]