Jump to content

Xherash

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Jerash)
Jerash
مدينة جرش
Qytet
Popullsia
 • GjithsejQytet (41.500) Municipality (150.000 est)

Jerash (arabisht: مدينة جرش) është një qytet në governoratin JerashJordani.


Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  •  Commons: Jerash – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale