Xherash

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Xherash
arabisht : مدينة جرش
Qytet
Vendndodhja
Xherash is located in Jordania
Xherash
Xherash
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 32°16′20.21″V 35°53′29.03″L / 32.2722806°V 35.8913972°L / 32.2722806; 35.8913972

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Jerash
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia Qytet (41,500), Municipality (150,000 est) banorë (2003)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Koordinatat 32° 16′ 20.21″ Veri

35° 53′ 29.03″ Lindje

Jerash (arabisht: مدينة جرش) është një qytet në governoratin JerashJordani.


Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Jerash – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale