Jess Glynne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jess Glynne
Jess Glynne (17579099972).jpg
Glynne duke performuar në South nga Southwest në vitin 2015
Lindi më 20 Tetor 1989 (27 vjeç)
Vendlindja Hampstead, Londër, Angli
Emër tjetër Jessica Hannah Glynne
Arsimimi Piano
Profesioni Këngëtare Soliste

Jessica Hannah "Jess" Glynne (lindur më 20 tetor 1989) është një këngëtare dhe kompozitore angleze, e nënshkruar në Atlantic Records.[1] Rëndësia e saj si artiste u rrit në ceremonin e çmimeve Grammy duke fituar me single-in Rather be dhe Route 94, te cilat te dyja arritën në majë të UK Singles Chart në vitin 2014. Debutimi i saj Right Here (Këngë e Jessy Glynne), arriti top dhjetëshen në po të njëjtin vit.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ James Wilkinson. "Jess Glynne – Biography – AllMusic". AllMusic. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)