Jim Varney

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jim Varney
Informacione personale
Ditëlindja 15 qershor, 1949
Vendlindja Lexington, Kentucky, U.S.
Ditëvdekja 10 shkurt, 2000
Vendvdekja White House, Tennessee, U.S.
Faqja zyrtare http://www.jimvarney.com

Jim Varney lindi më 15 qershor, 1949Lexington, Kentucky si James Albert Varney, Jr. dhe vdiq më 10 shkurt, 2000White House, Tennessee. Ishte një komedian dhe aktor amerikan, ndër më të mirët e të gjitha kohërave.


3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.