Joakim Karlsson (futbollist)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Joakim Karlsson
Të dhënat personale
Emri i plotëMikael Joakim Karlsson
Data e lindjes4 shkurt 1989
Vendi i lindjesOrrefors, Suedi
Gjatësia1,85 m (6 ft 1 in)
PozicioniMbrojtës / Mesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualJönköpings Södra IF
Numri8
Karriera në rini
-2005Orrefors IF
2005-2009Kalmar FF
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2010Kalmar FF2(0)
2011Kristianstads FF22(0)
2012–Jönköpings Södra IF106(2)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 13 January 2012.
† Ndeshje (Gola).

Mikael Joakim Karlsson (lindi më 4 shkurt 1989) është futbollistë suedezë i cili luan në skuadrën Jönköpins Södra IF.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Më 2005, ai shkoi për të luajtur në skudarën Kalmar FF. Për herë të parë ai luajti në këtë klub më 26 maj 2010 në ndeshjen kundër Helsingborgs IF.

Në dhjetor 2010, Joakimi nënshkroi kontratë dy vjeçare për klubin Kristianstads FF.

Në dhjetor 2011, Joakimi nënshkroi kontratë për klubin Jönköpings Södra IF. Më 2014, ai vazhdoi kontratën e tij edhe për dy vite.