Johan Çerpja

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Johan Çerpja
Johan Çerpja.jpg
Johan with AAC / OAF
Të dhënat personale
Emri i plotëJohan Çerpja
Data e lindjes (1993-09-04) 4 Shtator 1993 (26 vjeç)
Vendi i lindjesTiranë, Shqipëri
Gjatësia1,80 m (5 ft 11 in)
PozicioniForward FW
Informacionet për klubin
Klubi aktualAssociação Académica de Coimbra / OAF
Numri14
Karriera në rini
2002–2007Young Boys
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2009KF Dajti ( U-17)
2009–2010FK Farka ( U-19)
2011–2012FK Farka
2012FK Vora
2013Fk Internacionale Tirana
2013-2014Associação Académica de Coimbra / OAF
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).