FK Farka

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
FK FARKA
Themeluar2009
PronariFatbardh Plaku
LigaKategoria e Tretë
UebfaqjaClub website

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Në 23 tetor 2008 diskutohet ndërmjet vëllezërve Fatbardh dhe Gani Plaku dhe legjendës të futbollit dhe trainingut shqiptar dhe Tiranës z.Enver Shehu dhe trajnerit të ri Arben Çerpja për krijimin e klubit të futbollit Farka. Këtij klubi do ti bashkohej dhe z.Shkëlqim Fusha. Në 15 shkurt 2012 përvijohet kalendari i Kategorisë së Tretë ku dhe FK Farka merr pjesë.

Renditja 2011-2012[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekipi Java Golat Pikët
FK Farka 8 24 - 2 20
FK Vora 8 18 - 6 19
FK Shëngjini 8 12 - 12 16
FK Gostima 8 8 - 17 6
FK Belshi 8 3 - 14 0

Lojtarët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nr. Pozicioni Lojtari
1 Flag of Albania.svg Pt Leonsjo Guna
9 Flag of Albania.svg Mf Serxhio Ceka
10 Flag of Albania.svg Mf Endri Kaca Captain sports.svg
11 Flag of Albania.svg Mf Erald Drangu
14 Flag of Albania.svg Sm Johan Çerpja
15 Flag of Albania.svg Mb Ledjon Metaj
7 Flag of Albania.svg Sm Saimir Tarja
17 Flag of Albania.svg Mf Erigert Azizi
13 Flag of Albania.svg Mf Mirjet Vllacaj
4 Flag of Albania.svg Mb Lisan Daci
21 Flag of Albania.svg Mf Ergys Kaca
Nr. Pozicioni Lojtari
19 Flag of Albania.svg Sm Taulant Aga
20 Flag of Albania.svg Sm Elidon Vata
3 Flag of Albania.svg Mb Odise Matraku
6 Flag of Albania.svg Mb Elton Shtembari
5 Flag of Albania.svg Mb Enkis Aliaj
8 Flag of Albania.svg Mf Brikel Shkoza
18 Flag of Albania.svg Mf Redi Zaimi
23 Flag of Albania.svg Mf Alban Koleci
2 Flag of Albania.svg Mb Egli GJikolaj
12 Flag of Albania.svg Pt Donald Zaimi
26 Flag of Albania.svg Mb Klodian Hajdari

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]