KS Naftëtari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
KS Naftëtari Kuçovë
Emri i plotë Klubi Futbollit Naftëtari Kuçovë
Themelimi 1926
Stadiumi Stadiumi Bashkim Sulejmani
(Kapaciteti: 5,000)
Trajneri Fatmir Baçaj
Liga Kategoria e Parë
2016–17 Kategoria e Dytë B, Vendi i 1-t (promouvar)
Fanella e parë
Fanella e dytë

Klubi Sportiv Naftëtari Kuçovë, KS Naftëtari, është klub futbolli nga Kuçova, Shqipëri i krijuar në vitin 1926 por ka marr pjes ne 1945 ne Super League.Tashme Naftetari i Kuçoves ne vitin 2013-14 do marr pjes ne League 2 pasi e ka mbaruar sezonin ne vendin e fundit me 20 pike ne 30 ndeshje.Naftetari i Kuçoves ka tifozerin e saj "Naftetari Ultra Fans" qe jepin mbeshtetje ne ekipin.

Sukseset[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

KS Naftëtari ka arritur të fitojë 2 herë Kategorinë e Parë,dhe 4 here kategorine e dyte, me president zotin Xhane Kumaraku.

Në sezonin 2006/07 KS Naftëtari luajti në Kategorinë e Dytë - Grupi A dhe u rendit në vend të dytë pasi mblodhi 44 pikë me një golavarazh 37-16.[1]

Burimi i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ AlbSoccer në rrjetë Arkivuar 4 qershor 2010 tek Wayback Machine

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje te jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]