KF Shënkolli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
KF Shënkolli
Pseudonimi(et)Legjenda bardhë dhe blu, Shënkolli
Themeluar2011
StadiumiStadiumi "Kastrioti"
Nxënësia10.000 vende
LigaKategoria e Parë
2017-20187
Faqja zyrtareFaqja zyrtare e klubit
Ngjyra shtëpi
Ngjyra jashtë

FK Shënkolli (emri i plotë Futbol Klub Shënkolli) është një klub futbolli bazuar në ShënkollShqipëri. FK Shënkolli mer pjesë në Kategoria e Parë.

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Klubi u themelua në vitin 2011.

Lojtarët[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nr. Kombësia Poz. Lojtari
2 Flag of Albania.svg Mb Agustin Mashi (Kapiteni)
3 Flag of Albania.svg Mb Taulant Frroku
8 Flag of Albania.svg Mb Anxhelo Isaraj
10 Flag of Albania.svg Mb Serxhio Çeka
11 Flag of Albania.svg Mb Ruben Danaj
12 Flag of Albania.svg Pt Rinev Danaj
17 Flag of Albania.svg Mf Hysen Hidri
18 Flag of Albania.svg Mf Kristian Pjetri
Nr. Kombësia Poz. Lojtari
19 Flag of Albania.svg Sm Ermal Mata
23 Flag of Albania.svg Sm Ndue Marku
25 Flag of Albania.svg Mb Kristian Çeku
1 Flag of Albania.svg Pt Erion Sumaj
17 Flag of Albania.svg Mf Amarildo Keqira
9 Flag of Albania.svg Mb Sandroel Limani
15 Flag of Albania.svg Mf Pjetër Lekaj
24 Flag of Albania.svg Mf Aurel Ndreshaj

Stadiumi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lojra shtëpi janë luajtur në Stadiumi Kastrioti, ndërtesa, me një kapacitet prej 6.500 spektatorë.