KF Gramozi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
KS Gramozi Ersekë
Gramozi.jpg
Emri i plotë Klubi Sportiv Gramozi Ersekë
Pseudonimi Kolonjaret
Themelimi 1927
Stadiumi Stadiumi Gramozi
(Kapaciteti: 7,000)
Presidenti Mustafa Taçi
Trajneri Ilir Qirjako
Liga Kategoria e Dytë
2016–17 Kategoria e Dytë, Vendi i 13-t
Fanella e parë
Fanella e dytë

Klubi Futbollistik Gramozi Ersekë, KF Gramozi, është formuar në 1925 dhe është një klub futbolli nga Erseka, Shqipëri.

Sukseset[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

KF Gramozi janë 1 herë kampionë të Kategorisë së Dytë.

Në sezonin 2007/08 KF Gramozi luajtën në Kategorinë e Dytë - Grupi B dhe u renditën në vend të 1rë duke u shpallur kampionë në këtë kategori. Sezonin 2008/09 luajtën në Kategorinë e Parë.Skuadra në sezonin 2009/10 luajti në Superligë të ardhur nga Kategoria e Parë, ku dolën në vend të 4të. Pasi fituan kundër KF Bylis me ndeshje shtesë, kjo fitore i ngjiti në Superligë.


Skuadra[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nr. Pozicioni Lojtari
Flag of Albania.svg Pt Olgert Ametli
Flag of Albania.svg Pt Elton Hazizi
Flag of Albania.svg Pt Ervin Nuredini
Flag of Albania.svg Mb Ergis Tare
Flag of Albania.svg Mb Klement Xhyra
Flag of Brazil.svg Mb Leandro Martins
Flag of Albania.svg Mb Elton Doku
Flag of Albania.svg Mb Ermal Mata
Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Mb Irfan Semsovic
Flag of Albania.svg Mb Klaudio Rexhepi
Flag of Albania.svg Mb Olsi Bajollari
Nr. Pozicioni Lojtari
Flag of Albania.svg Mf Ervis Ismolli
Flag of Albania.svg Mf Fabjan Shega
Flag of Albania.svg Mf Ledion Katundi
Flag of Macedonia.svg Mf Aleksandar Goshevski
Flag of Albania.svg Mf Hyserjon Shupe
Flag of Albania.svg Mf Bledar Lena
Flag of Albania.svg Mf Elvis Peçi
Flag of Brazil.svg Sm Edinho
Flag of Brazil.svg Sm Marcos Tadeu
Flag of Brazil.svg Sm Paulo Marcel Pereira Merabet

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. REDIRECT Stampa:En