Kategoria e Tretë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kategoria e Tretë
Kategoria-e-Tretë.png
KonfederataUEFA
Themeluar1911
Sezoni i parë1911
Bien nëKategoria Amatore I

Kategoria e Tretë është kampionati i nivelit të katërt dhe më minimal të futbollit profesionist në Shqipëri. Në sezonin 2018-19 marrin pjesë 10 skuadra dhe skuadrat në dy vendet e para fitojnë të drejtën për tu ngjitur në Kategorinë e Dytë. Skuadrat e renditura të fundit bien në Kategorinë Amatore.Ekipet pjesëmarrëse sezoni 2018-19[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekipet që do marrin pjesë në sezonin 2018-19: [1][2][3]

Ekipi Qyteti/Zona
Zoja e Këshillit të Mirë Tiranë
FK Skrapari Skrapar
FC Kevitan Tiranë
KF Mirdita Rrëshen
Internacional Tirana FC Tiranë
Term FC Tirane
KF Sopoti B Librazhd
Shkëndija Tiranë Tiranë
Akademia AS Shkodër
KF Flamurtari Vlorë B Vlorë


Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ [1]
  2. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 24 gusht 2017. Marrë më 30 gusht 2017. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  3. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali më 27 gusht 2017. Marrë më 30 gusht 2017. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Artikuj të ngjashëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]