Jump to content

KF Turbina

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
KF Turbina
Ngjyra shtëpi
Ngjyra jashtë

Klubi Futbollistik Turbina Cërrik, KF Turbina, është klub shqiptar i futbollit që është krijuar në vitin 1956.

KS Turbina i luan ndeshjet në Nexhip Trungu që ka një kapacitet prej 4000 vendesh.

Që nga themelimi KS Turbina ka arritur të fitojë 2 herë Kategorinë e Dytë.

Në sezonin 2006/07 KS Turbina u rendit në vend të 3 në Kategorinë e Parë duke mbledhur 46 pikë dhe me një golavarazh 25-17 duke pasur mbrojtjen më të mirë në këtë Kategori. Golashënuesi më i mirë ishte Erald Begolli me 5 gola.

== Lojtare të famshëm ==Kevi Tanushi

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]