KS Korabi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
KS Korabi
Themeluar1930
StadiumiKorabi
Nxënësia6000
TrajneriErblin Laci
LigaKategoria e Dytë

Eshtë pasardhës i klubit Bashkimi Dibran Peshkopi që u formua në vitin 1930, por u shpërbë në 1944, e cila çoi në krijimin e Klubit Sportiv Korabit në 1945 me një total prej 90 anëtarësh. Klubi ka marrë pjesë për herë të parë në Kategorine Superiore në 1963. Që ne 1963-2015 ka luajtur në Kategorine e dyte. Në ditët e sotme Trajner është Erblin Laci, Zv.Trajner është Shpetim Toska, Drejtori i klubit është Sokol Muho, Presidenti është Femi Mëziu. Mban rekordin ne kategorine e dyte me 990 minuta pa pesuar gol dhe vazhdon ne kampjonat pa asnje humbje me vetem 1 barazim dhe 14 fitore ne 15 ndeshje. DM

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Renditja 2014/2015[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Grupi A Renditja, pas javës 9-të

NR Ekipi Nd F B H GSH GP GLV Pikë
1 Korabi 15 14 1 0 24 4 +20 43
2 Erzeni 15 13 0 2 42 15 +27 39
3 Partizani B 14 9 3 2 20 4 +16 30
4 Luzi 2008 15 9 2 3 27 11 +16 29
5 Vora 14 6 4 4 22 16 +6 22
6 Shenkolli 15 5 3 7 25 20 +5 18
7 SHS Albpetrol
8 Tirana B
9 FK Sukthi

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Skuadra aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nr. Kombësia Poz. Lojtari
1 Flag of Albania.svg Pt Erikson Aga
18 Flag of Albania.svg Mb Klodian Melani
3 Flag of Albania.svg Mb Briken Doci
4 Flag of Albania.svg Mb Erlisjon Bardhi
19 Flag of Albania.svg Mb Indrit Doçi
17 Flag of Albania.svg Mf Emiklajd Xhafa
6 Flag of Albania.svg Mf Rigers Karaj
8 Flag of Albania.svg Mf Klevis Kacnia
22 Flag of Albania.svg Mf Olsi Lamaj
7 Flag of Albania.svg Sm Eriol Merdini
16 Flag of Albania.svg Sm Ardian Kaloshi
5 Flag of Albania.svg Sm Besfor Laci
14 Flag of Albania.svg Sm Aligert Brahasani
Nr. Kombësia Poz. Lojtari
12 Flag of Albania.svg Pt Xhuljo Torba
27 Flag of Albania.svg Mf Donald Meziu
Flag of Albania.svg Mb Erind Sela
2 Flag of Albania.svg Mb Aldo Shkalla
Flag of Albania.svg Mf Fabion Ibra

Stampa:Fs

11 Flag of Albania.svg Mf Filipo Mucaj
Flag of Albania.svg Sm Besart Kallaku
20 Flag of Albania.svg Mb Besjan Vishka
Flag of Albania.svg Mf Alerd Karameti

Coordinates: 41°40′50″N 20°25′31″E / 41.680557°N 20.425261°E / 41.680557; 20.425261