KS Korabi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Eshtë pasardhës i klubit Bashkimi Dibran Peshkopi që u formua në vitin 1930, por u shpërbë në 1944, e cila çoi në krijimin e Klubit Sportiv Korabit në 1945 me një total prej 90 anëtarësh. Klubi ka marrë pjesë për herë të parë në Kategorine Superiore në 1963. Që ne 1963-2015 ka luajtur në Kategorine e dyte. Në ditët e sotme Trajner është Erblin Laci, Zv.Trajner është Shpetim Toska, Drejtori i klubit është Sokol Muho, Presidenti është Femi Mëziu. Mban rekordin ne kategorine e dyte me 990 minuta pa pesuar gol dhe vazhdon ne kampjonat pa asnje humbje me vetem 1 barazim dhe 14 fitore ne 15 ndeshje. DM

Historia[redakto | përpunoni burim]

Renditja 2014/2015[redakto | përpunoni burim]

Grupi A Renditja, pas javës 9-të

NR Ekipi Nd F B H GSH GP GLV Pikë
1 Korabi 15 14 1 0 24 4 +20 43
2 Erzeni 15 13 0 2 42 15 +27 39
3 Partizani B 14 9 3 2 20 4 +16 30
4 Luzi 2008 15 9 2 3 27 11 +16 29
5 Vora 14 6 4 4 22 16 +6 22
6 Shenkolli 15 5 3 7 25 20 +5 18
7 SHS Albpetrol
8 Tirana B
9 FK Sukthi

Shih edhe[redakto | përpunoni burim]

Skuadra aktuale[redakto | përpunoni burim]

Numri Pozicioni Emri i lojtarit
1 Flag of Albania.svg Pt Erikson Aga
18 Flag of Albania.svg Mb Klodian Melani
3 Flag of Albania.svg Mb Briken Doci
4 Flag of Albania.svg Mb Erlisjon Bardhi
19 Flag of Albania.svg Mb Indrit Doçi
17 Flag of Albania.svg Mf Emiklajd Xhafa
6 Flag of Albania.svg Mf Rigers Karaj
8 Flag of Albania.svg Mf Klevis Kacnia
22 Flag of Albania.svg Mf Olsi Lamaj
7 Flag of Albania.svg Sm Eriol Merdini
16 Flag of Albania.svg Sm Ardian Kaloshi
5 Flag of Albania.svg Sm Besfor Laci
14 Flag of Albania.svg Sm Aligert Brahasani
Numri Pozicioni Emri i lojtarit
12 Flag of Albania.svg Pt Xhuljo Torba
27 Flag of Albania.svg Mf Donald Meziu
Flag of Albania.svg Mb Erind Sela
2 Flag of Albania.svg Mb Aldo Shkalla
Flag of Albania.svg Mf Fabion Ibra

Stampa:Fs

11 Flag of Albania.svg Mf Filipo Mucaj
Flag of Albania.svg Sm Besart Kallaku
20 Flag of Albania.svg Mb Besjan Vishka
Flag of Albania.svg Mf Alerd Karameti

Koordinatat: 41°40′50″V 20°25′31″L / 41.680557°V 20.425261°L / 41.680557; 20.425261