KF Albpetrol

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Albpetrol.gif

Të dhëna mbi klubin sportiv
Themelimi 1947
Adresa

Telefon
Fax
Kryesia
Trajner
Anëtarë
Ngjyrat e klubit
Reparti i ekipit të futbollit
Kategoria Kategoria e Dytë
Stadiumi Alush Noga
Drejtori repartit
Shefi stërvitjes
Veshja sportive
Fusha e saj
Fusha e huaj
Suksese sporti
Sezoni sportiv
Internet
Internet
E-Mail

Klubi Futbollistik Albpetrol Patos, KF Albpetrol, janë një klub futbolli nga Patosi, Shqipëri.

Sukseset[redakto | redakto tekstin burimor]

KF Albpetrol ka arritur të fitojë një herë Kategorinë e Parë dhe dy herë Kategorinë e Dytë.

Në sezonin 2006/07 KF Albpetrol luajtën në Kategorinë e Dytë - Grupi A dhe u renditën në vend të 12të duke rënë një kategori më poshtë duke grumbulluar vetëm 7 pikë dhe një golaverazh 13-47.[1]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]