KF Albpetrol

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
KF Albpetrol
Albpetrol.gif
Emri i plotëKlubi i Futbollit Albpetrol Patos
Themelimi1947; 74 vite më parë (1947)
StadiumiStadiumi Alush Noga
(Kapaciteti: 4,000)
PresidentiPetraq Mihali
TrajneriAdriatik Kurti
LigaKategoria e Dytë
Fanella e parë
Fanella e dytë

Klubi Futbollistik Albpetrol Patos, KF Albpetrol, janë një klub futbolli nga Patosi, Shqipëri.

Sukseset[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

KF Albpetrol ka arritur të fitojë një herë Kategorinë e Parë dhe dy herë Kategorinë e Dytë.

Në sezonin 2006/07 KF Albpetrol luajtën në Kategorinë e Dytë - Grupi A dhe u renditën në vend të 12të duke rënë një kategori më poshtë duke grumbulluar vetëm 7 pikë dhe një golaverazh 13-47.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ AlbSoccer në rrjetë Arkivuar 4 qershor 2010 tek Wayback Machine