KS Pogradeci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
KS Pogradeci
Emri i plotëKlubi Sportiv Pogradeci
Pseudonimi(et)Liqenorët
Verdheblutë
Themeluar1932; 92 vite më parë (1932)
StadiumiStadiumi Gjorgji Kyçyku
Kapaciteti10,700
PronariBashkia Pogradec
PresidentiArian Terolli
TrajneriFestim Fetollari
LigaKategoria e Dytë
2021–22Kategoria e Parë, Vendi i 11-të
Ngjyra shtëpi
Ngjyra jashtë

Klubi Sportiv Pogradeci, KS Pogradeci është klub futbollistik shqiptar nga Pogradeci, është një nga klubet e para shqiptare themeluar në vitin 1932.

Sukseset[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Që nga themelimi KS Pogradeci ka arritur të fitojë 3 herë Kategorinë e Parë dhe 1 herë Kategorinë e Dytë.

Në sezonin 2021/22 KS Pogradeci u rendit në vend të 11 në Kategorinë e Parë duke mbledhur 38 pikë me një golavarazh 32-37, duke zbritur kështu në Kategorinë e Dytë.

Lojtare të famshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]