KS Pogradeci

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
KS Pogradeci
KSPogradeci.gif
Emri i plotëKlubi Sportiv Pogradeci
Pseudonimi(et)Liqenorët
Verdheblutë
Themeluar1932; 90 vite më parë (1932)
StadiumiStadiumi Gjorgji Kyçyku
Nxënësia10,700
PronariBashkia Pogradec
KryetariArian Terolli
NdërmarrësiFestim Fetollari
LigaKategoria e Parë
2017–18Kategoria e Parë B, Vendi i 5-t
Ngjyra shtëpi
Ngjyra jashtë

Klubi Sportiv Pogradeci, KS Pogradeci është klub futbollistik shqiptar nga Pogradeci, është një nga klubet e para shqiptare themeluar në vitin 1932.

Sukseset[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Që nga themelimi KS Pogradeci ka arritur të fitojë 3 herë Kategorinë e Parë dhe 1 herë Kategorinë e Dytë.

Në sezonin 2006/07 KS Pogradeci u rendit në vend të 7 në Kategorinë e Parë duke mbledhur 27 pikë me një golavarazh 21-31.

Lojtare të famshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]