KF Gramshi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
KF Gramshi
Gramshi.gif
Të dhëna mbi klubin sportiv
Themelimi
Kryesia
Menexher
Anëtarë
Ngjyrat e klubit
Informacion
Adresa

Telefon
Fax
Rruga " "
, Fier

E-Mail
Internet
Ekipi i futbollit
Kategoria
Stadiumi
Drejtori repartit Hiqmet Loçi
Shefi stërvitjes Edmond Mustafaraj
Sukseset e ekipit Kampione e Shqipërisë:

Kupa e Shqipërisë: Super Kupa:

Sezoni sportiv Kategoria e Parë


Klubi Futbollistik Gramshi, (shkurt: KF Gramshi) është klub futbollistik shqiptar nga Shqipëria qe perfaqeson qytetin dhe rrethin e Gramshit.

Skuadra aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nr. Kombësia Poz. Lojtari
Flag of Albania.svg Pt Ervis Agolli
Flag of Albania.svg Mb Vasiljevsk Lamaj
Flag of Albania.svg Mb David Ndreu
Flag of Albania.svg Mb Elis Metaj
Flag of Albania.svg Mf Endri Duka
Flag of Albania.svg Mf Ardit Shahini
Flag of Albania.svg Mf Armando Çekrezi
Flag of Albania.svg Mf Elton Çeno
Flag of Albania.svg Mf Klajdi Albrahimi
Flag of Albania.svg Mf marsid Dushku
Flag of Albania.svg Sm Ligor Maçolli
Flag of Albania.svg Sm Donald Varfi
Flag of Albania.svg Sm Mario Koçiu
Flag of Albania.svg Sm Ervis Kafazi
Nr. Kombësia Poz. Lojtari
Flag of Albania.svg Sm Fatjon Muhameti
Flag of Albania.svg Sm Sajmir Bardhi
Flag of Albania.svg Amarildo Lila
Flag of Albania.svg Devi Dyli
Flag of Albania.svg Elion Përfundi
Flag of Albania.svg Fatjon Latifi
Flag of Albania.svg Juljan Sufali
Flag of Albania.svg Jurgen Dishani
Flag of Albania.svg Ledio Koçi
Flag of Albania.svg Leonard Toçila
Flag of Albania.svg Lorenc Koçi
Flag of Albania.svg Lorenc Trashi
Flag of Albania.svg Tanush Murati

Sukseset[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

KF Gramshi nuk ka fituar asnjë trofe në Shqipëri, në sezonin 2006/07 KF Gramshi u rendit në vend të 11 në Kategorinë e Parë duke mbledhur 26 pikë me një golavarazh 23-35.

Lojtare të famshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtëme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]