KF Gramshi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Skeda:KF Gramshi logo.gif
Emri i plotëKlubi Futbollit Gramshi
Themeluar1964; 58 vite më parë (1964)
StadiumiStadiumi
Kapaciteti,000
President?
Trajneri?
Liga[[]]
2022–23TBA.

Klubi Futbollistik Gramshi, (shkurt: KF Gramshi) është klub futbollistik shqiptar nga Shqipëria qe perfaqeson qytetin dhe rrethin e Gramshit.

Sukseset[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

KF Gramshi nuk ka fituar asnjë trofe në Shqipëri, në sezonin 2006/07 KF Gramshi u rendit në vend të 11 në Kategorinë e Parë duke mbledhur 26 pikë me një golavarazh 23-35.

Lojtare të famshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtëme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]