Jump to content

KF Vlora

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
KF Vlora
Emri i plotëKlubi Futbollistik Vlora
Themeluar2004
StadiumiVlorë, Shqipëri
PresidentiShqipëria Agron Haxhiraj
Trajner kryesorëShqipëria Albert Haxhiraj
LigaKategoria e Dytë
2006-07Kategoria e Tretë
Ngjyra shtëpi
Ngjyra jashtë

KF Vlora është një klub futbollistik i krijuar në vitin 2004 në qytetin e Vlorës. Në sezonin 2006/07 Vlora mori pjesë në Kategorinë e Tretë dhe fitoi të drejtën e ngjitjes në Kategorinë e Dytë ku merr pjesë ne sezonin 2007/08. KF Vlora është e përbërë nga shumë lojtarë të rinj që më parë janë aktivizuar me ekipet e moshave të Flamurtarit.

Skuadra aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nr. Kombësia Poz. Lojtari
1 Shqipëria Pt Eraldo Hysi
2 Shqipëria Mb Denis Sina
3 Shqipëria Mb Andi Zotaj
4 Shqipëria Mf Ermir Strati
5 Shqipëria Mb Xhirald Telushi
6 Shqipëria Mb Alvaro Bisha
7 Shqipëria Mf Orges Serjani
8 Brazil Mf Antônio Carlos
9 Shqipëria Sm Arlind Rustemi
10 Bullgaria Mf Krasen Belev
11 Shqipëria Sm Andi Shabanaj
12 Shqipëria Pt Klodian Xhelili
13 Shqipëria Mf Ermir Strati
Nr. Kombësia Poz. Lojtari
14 Shqipëria Mf Ermal Moqi
15 Shqipëria Sm Andi Shabanaj
16 Shqipëria Sm Klodian Skenderi
17 Shqipëria Mf Albano Caushaj
18 Shqipëria Sm Edison Plepi
19 Shqipëria Mb Bledion Guga
20 Shqipëria Mb Antonio Mone
21 Shqipëria Mf Denis Hoxha
22 Shqipëria Mf Endri Idrizi
23 Bosnja dhe Hercegovina Mf Milan Janković
24 Shqipëria Mb Arber Ahmetaj
25 Shqipëria Sm Orgest Çuka
26 Shqipëria Mf Ardian Beqiri

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]