UEFA

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


UEFA është shkurtesa e Union of European Football Associations dhe e shoqatës Futbolle Evropiane.

Referenca[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Čeferin elected as UEFA President" (në anglisht). UEFA. Marrë më 14 shtator 2016.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]