Kombëtarja boshnjake e futbollit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Bosnja dhe Hercegovina
[[Skeda:|170px|center]]
FIFA (kodi) BIH
FIFA (rangu) 37
Pozita më e lartë 37 ()
Pozita më e ulët 122 ()
brenda
jashtë
Loja e parë ndërkombëtare

Fitorja me thellë

Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosnja dhe Hercegovina 5-0 Flag of San Marino.svg San Marino
Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosnja dhe Hercegovina 5-0 Flag of Luxembourg.svg Luksemburgu
Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosnja dhe Hercegovina 6-1 Flag of Iceland.svg Islanda
Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosnja dhe Hercegovina 6-1 Flag of Hungary.svg Hungaria
Humbja më e thellë

Flag of France.svg Franca 9-2 Flag of Bosnia and Herzegovina.svg Bosnja dhe Hercegovina

Historiku[redakto | redakto tekstin burimor]

Stadiumi[redakto | redakto tekstin burimor]

Kampionet Botërore[redakto | redakto tekstin burimor]

Kampionet Evropiane[redakto | redakto tekstin burimor]

Olimpiadat[redakto | redakto tekstin burimor]

Skuadra momentale[redakto | redakto tekstin burimor]

Historiku i trajnerëve[redakto | redakto tekstin burimor]

Lojtarët e njohur[redakto | redakto tekstin burimor]

Shih edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]