Johan Berisha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Johan Berisha
Të dhënat personale
Emri i plotë Johan Berisha
Data e lindjes 6 shtator 1979
Gjatësia 1,89 m (6 ft 2+12 in)
Pozita ne fushë Sulmues
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
1997-1999 Neuchâtel Xamax 12 (0)
1999-2001 FC Thun 70 (24)
2001-2005 BSC Young Boys 63 (20)
2005-2007 FC Aarau 19 (2)
Ekipi kombëtar
?-2002 Zvicra U-21 12 (1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 30 June 2007.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 28 July 2006

Johan Berisha (lindi më 6 shtator 1979) është ish-futbollist zviceran me prejardhje shqiptare.