Johann Frank

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Johann Frank
Të dhënat personale
Data e lindjes14 maj 1938
Data e vdekjes2 janar 2010
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1961–19661. Schwechater SC
1966–1971Austria Vienna
1971–19751. Schwechater SC
Ekipi kombëtar
1963–1967Austria7(0)
Ekipet e menaxhuara
1972–19751. Schwechater SC
1975–1977SC Neusiedl/See 1919
1977–19791. Simmeringer SC
1981–1982Wiener Sport-Club
1983–19851. Simmeringer SC
1985-1986SV Schwechat
1990–1991ASV Vösendorf
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Johann Frank (14 maj 1938 – 2 janar 2010) ishte futbollist dhe trajnerë austriak.