John Cleese

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Cleese, 2014

John Marwood Cleese lindi më 27 tetor 1939Weston-super-Mare, Somerset. Është një komedian dhe aktor britanik. Ka qenë anëtar i grupit komik Monty Python.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.