Jorge Gatgens

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jorge Gatgens
Të dhënat personale
Emri i plotëJorge Ignacio Gatgens Quirós
Data e lindjes23 korrik 1988
Vendi i lindjesKosta Rika
Gjatësia1.76 m (5 ft 9 in)
PozicioniMbrojtës
Numri7
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2007-2011Pérez Zeledón91(3)
2011-2013Alajuelense39(3)
2013-Pérez Zeledón29(4)
Ekipi kombëtar
2009Kosta Rika1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Jorge Ignacio Gatgens Quirós (lindi më 23 korrik 1988) është futbollistë nga Kosta Rika i cili luan si mbrojtës.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Jorge e filloi karrierën e tij në skuadrën Pérez Zeledón i cili luajti për herë të parë më 23 korrik 2007 kundër Puntarenas. Ai i'u bashkua skuadrës Alajuelense në verë të vitit 2011.[1] Ai u kthye në skuadrën Pérez Zeledón në verë të vitit 2013.[2]

Karriera ndërkombëtare[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Jorge ishte pjesë e kombëtares nga Kosta Rika për kupën amerikane 2011, por nuk ka luajtur në të gjitha ndeshjet.[3]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Gatgens llegó a la Liga por un año
  2. ^ "Pérez Zeledón sufrió un nuevo éxodo en sus filas". Arkivuar nga origjinali origjinali më 29 korrik 2014. Marrë më 20 nëntor 2016.
  3. ^ Jorge Gatgens