Juan Carlos Unzué

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Juan Carlos Unzué Labiana i njohur si Unzue, lindi më 22 prill të vitit 1967 në Pamplona, Spanjë, ishte portier futbolli.

Gjatë karierës së tijë futbollistike të cilën e përfundoi në vitin 2003 luajti për ekipet si CA Osasuna, Real Oviedo, CD Tenerife, Sevilla FC dhe FC Barcelona. Tani është trajner i portierëve në FC Barcelona.