Jurgen Uldedaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Jurgen Uldedaj i lindur në Lezhë dhe pjesë e ekipit të Tiranës i njohur si talent në sportin e boksit fitoi për herë të tretë në boks në mënyrë dinjitoze. Ai e nisi rrugëtimin drejt fitores me medaljen e bronzit në kampionatin evropian të vitit 2013 në Rusi dhe me medaljen tjetër të bronzit në kampionatin evropian që u zhvillua në Zagreb të Kroacisë. Ai doli në vendin e 5-të edhe në kampionatin botëror të boksit në Bullgari, fitore këto që i paraprinë fitores së tij të madhe të Kupës së Botës në Azerbajxhan