Justin Anderson

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Justin Anderson Virginia.jpg
Informacionet
Emri dhe Mbiemri: Justin Lammar Anderson
Kombësia: Amerikanë
Gjatësia: 198 cm
Pesha: 103 kg
Pozita: Shooting guard / Small forward
Numri: 1
Ekipi: Virginia Cavaliers

Justin Lammar Anderson lindi më 19 nëntor 1993 në Montross, Virginia. Justin luanë në ekipin e Virginia Cavaliers. Ai është djali i Kim dhe Eduard Anderson II, ai ka një motër, Eurisha dhe një vëlla, Eduard III, i cili luan basketboll për universitetin e Mary Washington.