Justus Sustermans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Justus Sustermans
Justus Sustermans by van dyck.jpg
Justus Sustermans, nga Anthony van Dyck
U lind në28 Shtator 1597(1597-09-28)
Vdiq23 Prill 1681 (83 vjeç)
Njohur përPikturë

Just Sustermans (28 shtator 1597 – 23 prill 1681) i njohur edhe si Giusto Sustermans, ishte një piktor flamand që punonte në stilin Barok. Ai ishte lindur në Anwerp dhe vdiq në Firence.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Justus Sustermans – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale