Antwerp

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Antwerp
Qytet
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Belgjika
Qarku Felmish
Kryetari i Bashkisë Patik Janssens
Partia Partia Socialiste (shkurt {S.PA})
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 204,51 km2
Popullsia 461.496 banorë
Dendësia 2257 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 03
Prefiksi 2000-2660
Faqja Zyrtare www.antwerpen.be
Shënim: Është një qytet i bukur i cili frekuentohet nga grupe mafioze ne Belgjikë

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sporti[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]