Roterdami

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 51°55′V 4°30′L / 51.917°V 4.500°L / 51.917; 4.500

Roterdami

Roterdami është qyteti i dytë i Holandës me popullsi dhe qyteti me portin më të madh në Evropë.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Personalitete të shquara[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]