Rozenburg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Rozenburg (kthjellim).


Rozenburg
—  woonplaats  —
stema_figuraRozenburg vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Komuna Rotterdam
Koordinatat 51°54′21″V 4°14′55″L / 51.905833°V 4.248611°L / 51.905833; 4.248611 (Rozenburg)Koordinatat: 51°54′21″V 4°14′55″L / 51.905833°V 4.248611°L / 51.905833; 4.248611 (Rozenburg)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Rozenburg is located in Hollandë
Rozenburg
Rozenburg

Rozenburg është një qytezë në Rotterdam, provinca Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Rozenburg – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare