Justus von Liebig

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Justus von Liebig

Justus Liebig, lindi më 12 maj 1803 nëDarmstadt dhe vdiq më 18 prill 1873 në München (sq. Mynih). Ishte kimist gjerman.