Juviles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Juviles
Komunë
Stema_figuraBandera de Juviles (Granada).svg
Vendndodhja
Juviles is located in Spanjë
Juviles
Juviles

Koordinatat: 36°57′V 3°13′P / 36.950°V 3.217°P / 36.950; -3.217

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Granada
Qarku Alpujarras
Kryetari i Bashkisë María Lurdes Molina Henares (2007)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15 km2
Lartësia 1255 m (m.n.d.)
Popullsia 173 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Juvileño, -a
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18452
Faqja Zyrtare www.juviles.net

Juviles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alpujarras, të provincës Granada, në Andalusia. Juviles ka 173 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]