KF Kubanj Krasnodar

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
KF Kuban Krasnodar
Logo of Kuban Krasnodar.gif
Emri i plotë Футбольный клуб
"Кубань" Краснодар

(Klub Futbolli
"Kubanj" Krasnodar)
Nofka Kazaki
Themeluar 1928
Arena Stadiumi Kubanj,
Krasnodar, Rusia
(Kapaciteti: 32,000)
Presidenti Flag of Russia.svg Aleksandr Tkaçov
Menaxheri Flag of Russia.svg Sergey Pavlov
Liga Ruse Premjer Liga
2007 Ruse Premjer Liga, 15. mesto
Ngjyrat e ekipit Ngjyrat e ekipit Ngjyrat e ekipit
Ngjyrat e ekipit
Ngjyrat e ekipit
 
Ngjyrat si nikoqir
Ngjyrat e ekipit Ngjyrat e ekipit Ngjyrat e ekipit
Ngjyrat e ekipit
Ngjyrat e ekipit
 
Ngjyrat si mysafir

Klub Futbolli Kubanj Krasnodar (rusisht: Футбольный клуб "Кубань" Краснодар / Futboljniy klub "Kubanj" Krasnodar) është një klub futbollit nga Krasnodar, Rusia.

Triumfe dhe Arritje[redakto | redakto tekstin burimor]

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]