Kaçkavalli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Kaçkavalli është një lloj djathi.

Në fjalorin e gjuhës shqipe fjala Kaçkavall shpjegohet si : Lloj djathi i fortë e me shumë lyrë, që bëhet në mënyrë të veçantë nga qumështi i deles në trajtë bukësh të trasha[1].

Burim i të dhënave[redakto | redakto tekstin burimor]

 Commons: Kashkaval – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  1. ^ Fjalor i Gjuhës së Sotme Shqipe - Tiranë, 1980