Kadaifi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kadaifi
Paketimi i kadifit në Turqi

Kadaifi - Ëmbëlsirë që bëhet me fije shumë të holla brumi të grunjët, me vezë, me gjalpë, me arra a bajame dhe me sherbet si. Po ashtu si Kadaif thirren edhe vetë fijet që përdoren për të bërë këtë ëmbëlsirë apo një copë e saj[1].

Burim i të dhënave[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Fjalor i Gjuhës së Sotme Shqipe - Tiranë, 1980

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Kadaif – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale