Kaido Saks

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Informacionet
Emri dhe Mbiemri: Kaido Saks
Ditëlindja: 24 korrik 1986
Vendlindja: Estonia
Kombësia: Estonezë
Gjatësia: 2.06 m
Pesha: 94 kg
Pozita: Small forward
Numri: 10
Ekipi: BC Tallinna Kalev

Kaido Saks (lindi më 24 korrik 1986) është basketbollistë estonezë i cili luan për ekipin TLÜ/Kalev.

Karriera ndërkombëtare[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kaido luan për kombëtaren estoneze që nga viti 2010.[1]

References[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Kaido Saks". Eurobasket.com. Marrë më 18 prill 2014. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)