Jump to content

Kaliboba

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kaliboba
Kaliboba
Kaliboba
Seleksionimi shkencor
Lloji: Bimë
Dega: Magnoliophyta
Klasa: Magnoliopsida
Fisi: Asterales
Familja: Asteraceae
Grupi: Arnica
Arnica montana

Kaliboba ( lat. Arnica montana L. ) është anëtar në grupin Arnica. Përndryeshe në krahinat shqipare njifet edhe si arnikë, vidhëz etj.

Shiko dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kaliboba është artikull në projektin Commons të Wikipedias

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Asteraceae – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale