Kallugjerca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kallugjerca
Fshat
noform
Vendndodhja
Kallugjerca is located in Republika e Maqedonisë
Kallugjerca
Kallugjerca
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Jugperëndimor
Komuna Brod
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Rajoni Jugperëndimor
Lartësia 550 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 6535
Prefiksi (+389) 045
Targa MB
Koordinatat 41° 39′ 39″ Veri

21° 14′ 28″ Lindje

Popullsia 47 banorë (2002)