Kalorësi i Karadakut

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
"Kalorësi i Karadakut", kopertina.

Romani i Ibrahim Kadriut kushtuar "Skënderbeut të Karadakut", heroit, Idriz Seferi.

Kalorësi i Karadakut të Ibrahim Kadriut nuk është vetëm një roman, por është një monument, një monument historik i betejave shqiptare për mbrojtje dhe pavarësi. Porsi Skënderbeu, Idriz Seferi, i admiruar madje edhe nga armiku, e shndërroi Karadakun në kështjellë të mbrojtjes së shqiptarizmit.

Përmbajtja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]