Kalp Yarası

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kalp Yarası
Zhanri Dramë
Shkruar nga Sema Ali Erol
Mahir Erol
Türküler Özgül Akad
Regjisori Yıldız Hülya Bilban
Aktrojnë Gökhan Alkan
Yağmur Tanrısevsin
Merve Çağıran
Toprak Can Adıgüze
Shteti Turqia
Gjuhë(t) Turqisht
Sezone 1
Episode 4
Prodhimi
Producent(ët) Ali Gündoğdu
İsmail Gündoğdu
Vendndodhje(t) Antakja
Kinematografia Muammer Ulakçı
Kohëzgjatja 150 minuta
Studio(t) Süreç Film
Transmetimi
Programi origjinal atv
Formata e figurës 576i (16:9 SDTV)
1080i (HDTV)
Formata e audios Stereo
Transmetimi i parë 28 qershor 2021 – duke vazhduar

Kalp Yarası (Shqip: Plagë Zemre) është një seri televizive turke drejtuar nga Yıldız Hülya Bilban dhe i shkruar nga treshja e Sema Ali Erol, Mahir Erol dhe Türküler Özgül Akad. Rolet kryesore janë Gökhan Alkan, Yağmur Tanrısevsin, Merve Çağıran dhe Toprak Can Adıgüzel.

Përmbledhja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ferit Sanxhakzade është trashëgimtari i dashur i njërës prej familjeve të krijuara mirë të Antakja-s. Ajshe, nga ana tjetër, është një vajzë e re e gjallë që jeton në Stamboll, e cila ka arritur të qëndrojë në këmbët e saj. Ferit, i cili është gati të martohet me Hande, vajzën e Familjes Varollu, përballet me faktet para dasmës dhe bota e tij kthehet përmbys. I tronditur nga tradhtia, rruga e Ferit kryqëzohet me Ajshen. Të dy e gjejnë veten në një lojë të vështirë martesore pas takimit të tyre aksidental. Historia, e cila zhvillohet në Antakja, një tokë e lashtë që është djepi i qytetërimeve, kthehet në një histori të vërtetë dashurie duke testuar miqësinë me dashurinë, të kaluarën me të ardhmen dhe pasionin me durimin.

Personazhet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Personazhet kryesore[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Aktorët Personazhi Epizodet
Gökhan Alkan Ferit Sanxhakzade 1-
Yağmur Tanrısevsin Ajshe Jëllmaz Sanxhakzade 1-
Merve Çağıran Hande Varollu 1-
Toprak Can Adıgüzel Jaman Oztyrk 1-

Personazhet mbështetëse[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Aktorët Personazhi Epizodet
Şenay Gürler Azade Sanxhakzade 1-
Mahir Günşiray Adnan Sanxhakzade 1-
Meltem Gülenç Zymryt Varollu 1-
Rıza Akın Hysejin Varollu 1-
İnanç Konukçu Sinan Sanxhakzade 1-
Burçin Abdullah Leman Sanxhakzade 1-
Naz Sayıner Müge Sanxhakzade 1-
Nail Kırmızıgül Ihsan Sanxhakzade 1-
Yonca Şahinbaş Vedia Sanxhakzade 1-
Zehra Yılmaz Betyl 1-
Melih Çardak Bahtijar Aga 1-
Kemal Burak Alper Baha 1-

Transmetimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sezoni Dita dhe ora Fillimi i sezonit Fundi i sezonit Epizodat e sezonit Viti i sezonit Programi
Sezoni i parë E hënë 20.00 28 qershor 2021 2021- atv