Kambriku

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Batist

Kambriku është pëlhurë e bardhë dhe e hollë prej pambuku ose prej liri, që përdoret për çarçafë, për veshje të brendëshme etj.[1]

Burim i të dhënave[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ Fjalor i Gjuhës së Sotme Shqipe - Tiranë, 1980