Kamouraska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Kamouraska (kthjellim).


Kamouraska
Ville de Kamouraska
—  qytet  —
Kamouraska is located in Kanadaja
Kamouraska
Kamouraska
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Kebek – stema Kebek
Ndarja statistikore Kamouraska
Kryebashkiaku Claude Langlais
Statistika dhe Territori
Koordinatat 47°34′00″V 69°52′00″P / 47.566672°V 69.866672°P / 47.566672; -69.866672 (Kamouraska)Koordinatat: 47°34′00″V 69°52′00″P / 47.566672°V 69.866672°P / 47.566672; -69.866672 (Kamouraska)
Sipërfaqja 40,81 km2
Popullsia 707 banorë 2006
Dendësia 17,32 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Kamouraskois, Kamouraskoise
Zona Kohore UTC-4
Kodi Postar GOL 1MO
www.kamouraska.ca/

Kamouraska është një qytet në Kamouraska, provinca Kebek, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 40.81 km² dhe popullsi 707 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Kebek