Kampionati Botëror

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Kampion Botëror)
Shko te: navigacion, kërko

Kampionati Botëror është një konkurim sportiv ku marrin pjesë një numër i caktuar i skuadrave përfaqësuese nga vende të ndryshme të botës.

Lista e Kampionateve Botërore[redakto | redakto tekstin burimor]

Shikoni dhe[redakto | redakto tekstin burimor]

l